Wycięcie ogniska endometriozy z powłok brzusznych

Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Endometrioza polega na tym, że błona śluzowa macicy występuje w innych miejscach niż jama macicy (np. na jajnikach, otrzewnej). Powstają coraz większe zrosty, pojawiają się bolesne i bardzo obfite miesiączki.

Najczęściej występuje na jajnikach, jelitach, pęcherzu moczowym, błonie wyścielającej jamę brzuszną tzw. otrzewnej, a nawet w płucach. Ogniska endometriozy (tzw. wszczepy) reagują na cykliczne zmiany hormonalne tak samo jak endometrium. Okresowo złuszczają się, powodując krwawienia i stan zapalny, po czym się odbudowują.

Sytuacja taka doprowadza do stopniowego powstawania coraz większych zrostów w miednicy mniejszej i do stopniowego niszczenia narządów miednicy mniejszej przez wszczepiające się nowe ogniska endometriozy. Konsekwencją takiego stanu może być niedrożność jajowodów prowadząca do niepłodności, a nawet całkowite zniszczenie jajników.

Na czym polega wycięcie ogniska endometriozy z powłok brzusznych?

Operacja polega na wycięciu ognisk endometriozy (najczęściej po przebytych cięciach cesarskich) przy pomocy noża elektrycznego. W przypadku głębokich ognisk endometriozy istnieje konieczność otwarcia jamy brzusznej.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu zewnątrzoponowym (do kręgosłupa).

Pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Przygotuj się

3 dni przed operacją

Unikaj pokarmów ciężkostrawnych i gazowanych płynów powodujących wzdęcia. Należy oczyścić jelita na kilkanaście godzin przed zabiegiem przyjmując leki przeczyszczające lub regulujące wypróżnienie dzień przed zabiegiem.

w dniu operacji

Przed zabiegiem musisz być na czczo (bez jedzenia i picia).

Koniecznie przynieś ze sobą wyniki badań: grupę krwi, HBs, HCV ( nie starsze niż 3 miesiące), morfologię, elektrolity, APTT, poziom białka.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak