Zabieg Barrona - gumkowanie hemoroidów

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Zakładanie gumek (metoda Barrona) to najbardziej popularny zabieg stasowany w leczeniu żylaków odbytu. Staje się konieczny, gdy leczenie zachowawcze nie pomaga albo choroba jest zaawansowana i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jest mniej inwazyjny niż klasyczna operacja i wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych.

Kiedy wykonuje się gumkowanie hemoroidów

Metoda Barona stosowana jest przy hemoroidach odbytu II i III stopnia, czyli:

  • hemoroidy widać na brzegu odbytu podczas parcia, ale same powracają na miejsce;
  • hemoroidy wypadają poza odbyt podczas wypróżniania i nie cofają się samoistnie;

Jaki przebieg ma zabieg Barrrona

Po krótkim wywiadzie lekarz przechodzi do zabiegu. Na nasadę hemoroidu zakłada gumowy pierścień, który odcina dopływ krwi. Hemoroid obumiera i w ciągu 7–10 dni odpada. Przez dobę po zabiegu trzeba unikać wypróżnień, bo grozi to zsunięciem opaski.

Podczas jednej sesji lekarz zakłada 1 lub 2 gumki. Kolejne zabiegi mogą odbywać się w odstępach 4 – tygodniowych.

Przygotuj się

W dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg wraz z przygotowaniem trwa 20-30 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak