Zabieg usunięcia nadżerki

Opis usługi

Nadżerka to zmiana w obrębie szyjki macicy mająca postać małej rany o nieregularnych brzegach.  Zazwyczaj jest sygnałem, że przechodziłaś lub właśnie przechodzisz stan zapalny. Lekarz w trakcie badania ginekologicznego może wykryć zmiany w obrębie szyjki macicy. W trakcie takiego badania pobrany zostanie wymaz do badania cytologicznego.

Nadżerka może być wrodzona lub powstaje na skutek:

  • przebytych infekcji bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych,
  • przebytych i nieleczonych stanów zapalnych.
  • zaburzeń hormonalnych,
  • urazów mechanicznych
  • założenia wkładki domacicznej.

Profilaktyka jest niezmiernie ważna i wiąże się z regularnymi wizytami ginekologicznymi. Nieleczona nadżerka może doprowadzić do znacznie poważniejszych powikłań, włącznie z powstaniem zmian nowotworowych.

Kiedy wykonać zabieg usunięcia nadżerki

Objawami nadżerki mogą być:

  • upławy (często o nieprzyjemnym zapachu),
  • plamienie po stosunku i pomiędzy miesiączkami,
  • bóle w okolicy podbrzusza.

Nadżerkę można wyleczyć metodami:

  • Elektrokoagulacja nadżerki – wypaleniu chorych tkanek z użyciem łuku elektrycznego.
  • Fotokoagulacja nadżerki – usunięcie chorej tkanki za pomocą lasera.

Po wykonanym zabiegu lekarz może zalecić stosowanie leku (w postaci globulek dopochwowych)

Przygotuj się

Przed badaniem

Przez 10 dni przed badaniem należy dezynfekować pochwę (np. 2x dziennie tantum Rosa ze środkiem przeciwzapalnym lub 2x dziennie Gynalgin)

W dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Nasz zespół

dr n. med. Witold Kłosiński
dr n. med.
Ginekologia, położnictwo, endokrynologia ginekologiczna i rozrodczości
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak