Zastrzyk z kwasu hialuronowego

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Zastrzyk z kwasu hialuronowego (wiskosuplementacja) wskazany jest przy niedoborze płynu maziowego w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych lub biodrowych. Wstrzykiwany związek występuje naturalnie, ale u osób cierpiących na zwyrodnienie stawów jest go zbyt mało. Iniekcja na jakiś czas zastępuje brakujący płyn, smaruje i amortyzuje staw. Powoduje złagodzenie dolegliwości związanych z chorobą w tym bólu i problemów z poruszaniem się – zmniejsza tarcie i poprawia ruchomość w stawie. Jest to metoda bezpieczna, pozbawiona skutków ubocznych.

Najlepszy efekt obserwuje się po 3 - 5 zastrzykach z kwasu hialuronowego przeprowadzanych w tygodniowych odstępach. W tym czasie dobrze jest zastosować rehabilitację. Istnieje również możliwość wykonania pojedynczej iniekcji w większej dawce.

W większości przypadków korzystne efekty pojawiają się już po około 7–10 dniach od iniekcji. Duże znaczenie w skuteczności zabiegu i odczuwalnej poprawie ma stan stawu poddawanego leczeniu tą metodą, stopień zaawansowania choroby zwyrodnieniowej oraz wiek pacjenta.

Do wykonania zabiegu wiskosuplementacji konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG stawu objętego procesem chorobowym oraz konsultacja lekarska.

Przygotuj się

Przed badaniem

Przez 10 dni przed iniekcją kwasu hialuronowego nie przyjmuj leków mogących mieć wpływ na krzepliwość krwi (antykoagulanty, leki przeciwpłytkowe).

Wykonaj zdjęcie rentgenowskie stawu objętego zmianą chorobową. 

W dniu badania

Weź ze sobą wyniki badań diagnostycznych.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 20 -30 minut.

Ważne, aby preparat był podany precyzyjnie do jamy stawowej. Tak podana iniekcja poza krótkim bólem związanym z wbiciem igły jest niebolesna, ponieważ zawartość strzykawki dostaje się do wolnej przestrzeni stawu.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak